Te książki nauczą Cię mniej przejmować się zdaniem innych
Książki

Te książki nauczą Cię mniej przejmować się zdaniem innych

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak nie przejmować się zdaniem innych? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju książki opisujące tę kwestię. Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych pozycji.

Wystarczy sięgnąć po te książki!

“Olej to! 5 powodów, by nigdy nie przejmować się tym, co mówią i myślą inni”

Pierwsza propozycja to “Olej to! 5 powodów, by nigdy nie przejmować się tym, co mówią i myślą inni” autorstwa Michaela Leistera. Książka ta odpowiada na pytania: jak nie przejmować się opinią innych i pozostać sobą czy jak pozostać sobą w relacjach z innymi. 

Jej autor podkreśla, że lęk przed odrzuceniem i krytyką bardzo często sprawia, że rezygnujemy z wyrażania własnego zdania. Równocześnie nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z opiniami otoczenia na nasz temat. Na skutek tego spada akceptacja samych siebie i rośnie poziom frustracji. Grozi to zarówno pogorszeniem samopoczucia, jak i zaburzeniem wewnętrznej równowagi, co może stanowić wstęp do wielu groźnych chorób – zarówno ciała, jak i umysłu. 

Dzięki tej książce każdy z nas może dowiedzieć się, jak nie przejmować się zdaniem otoczenia i pozostać sobą. Jej autor podpowiada, jak opanować sztukę skutecznego, samodzielnego radzenia sobie z krytycznymi opiniami na swój temat oraz budowania relacji międzyludzkich bazujących na zdrowych zasadach. Dodatkowo, Michael Leister prezentuje zasadę trzech “S”, jakimi są samoświadomość, samozaufanie oraz silne poczucie własnej wartości. Odkrywając je, jesteśmy w stanie na nowo czerpać radość z życia zarówno osobistego, jak i zawodowego. 

Samoświadomość pomaga w przewartościowaniu hierarchii życiowych celów i marzeń. Dzięki samozaufaniu możliwe staje się zbudowanie relacji z samym sobą. Silne poczucie własnej wartości przyczynia się z kolei do zdobycia uznania. Systematycznie realizując zasadę trzech “S” jesteśmy w stanie uniezależnić się od opinii innych i stworzyć solidny fundament dla swojej osobowości.

Przeczytaj też artykuł o powrocie do pracy po macierzyńskim.

„Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne”

Kolejne godne polecenia wydanie to “Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne” autorstwa Alexandry Reinwarth. Jej autorka zadaje czytelnikom pytania: Jak długo masz zamiar spełniać oczekiwania innych? Jak długo będziesz spychać na dalszy plan to, co jest dla Ciebie ważne i czego naprawdę chcesz? Jak długo jeszcze to, co robisz, będzie zadowalać wszystkich poza Tobą?

Alexandra Reinwarth to niemiecka dziennikarka, która pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie o 180 stopni. Dzięki niej każdy z nas może dowiedzieć się, jak obchodzić się z ludźmi i rzeczami oraz jak reagować na przytrafiające się nam okoliczności. Pokazuje ona również, jak z dystansem podchodzić do życia.

Autorka zachęca, aby decydować o tym, czego chcemy, jak chcemy i kiedy chcemy. Jest to bowiem nasze życie, decyzje i marzenia. Spełniając wyłącznie cudze oczekiwania, nigdy nie będziemy w stanie poczuć radości życia.

“Bycie miłym to przekleństwo. Jak nauczyć się asertywności i z łatwością mówić nie”

Ostatnia propozycja jest autorstwa Marson Jacqui. Jest to pewnego rodzaju sesja terapeutyczna, w czasie której czytelnik ma możliwość zmierzenia się z przekleństwem bycia miłym. To niezwykle cenne źródło wiedzy dla wszystkich osób, które mają problem z mówieniem „nie”. Autorka wyjaśnia mechanizmy zjawiska bycia miłym i zabiera czytelnika w podróż do poznania siebie i własnych potrzeb.

Zdjęcie główne: olia danilevich/pexels.com

spaceanove

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak kompleksowe usługi wykończeniowe wnętrz mogą odmienić twoje mieszkanie?
Jak kompleksowe usługi wykończeniowe wnętrz mogą odmienić twoje mieszkanie?
Transformacja Twojego wnętrza. Jak kompleksowe usługi wykończeniowe mogą odmienić Twoje mieszkanie i stworzyć wymarzoną przestrzeń.
Jak wybrać idealny promiennik podczerwieni do naszego domu?
Jak wybrać idealny promiennik podczerwieni do naszego domu?
Szukasz efektywnego i energooszczędnego sposobu na ogrzewanie twojego domu? Dowiedz się jak wybrać najlepszy promiennik podczerwieni zgodnie z twoimi potrzebami i preferencjami.
Czy domowe zioła mogą poprawić jakość naszego snu?
Czy domowe zioła mogą poprawić jakość naszego snu?
Poznaj moc aromatycznych ziół, które mogą naturalnie wpływać na poprawę jakości Twojego snu. Dowiedz się, jak domowe zioła mogą zmienić Twoje życie na lepsze.
Ostatnie wpisy