Sprawdzone sposoby na czystą armaturę
Porady

Sprawdzone sposoby na czystą armaturę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka – prawdopodobnie najczęściej używane pomieszczenie w każdym domu
W każdym domu łazienka jest pomieszczeniem, z którego domownicy korzystają wielokrotnie każdego dnia. Właśnie w łazience z reguły zaczynamy dzień, tam też wykonujemy wiele czynności higienicznych, pielęgnacyjnych, a także załatwiamy swoje potrzeby fizjologiczne. Dodatkowo łazienka jest niejako wizytówką każdego domu, jest to pomieszczenie z którego goście w trakcie wizyty na pewno skorzystają. Niezwykle istotnym jest zatem zadbanie o wygodę, funkcjonalność, ale przede wszystkim czystość w naszych łazienkach. Jednak utrzymanie czystości w łazience wcale nie jest łatwym zadaniem. Jest to prawdopodobnie pomieszczenie w którym o nienaganną czystość jest najciężej w całym mieszkaniu, zwłaszcza przy wieloosobowej rodzinie. Jak zadbać o armaturę w łazience? Jakie są na to sprawdzone i szybkie sposoby?

Sprawdzone sposoby na zachowanie czystej armatury

Kluczem w zachowaniu czystości w łazience jest bez wątpienia systematyczność. Jeśli czynności porządkowe wykonywać będziemy z sumiennością i odpowiednią częstotliwością to nigdy nie doprowadzimy do poważnych zabrudzeń, a co za tym idzie – nie utracimy porządku i czystości. Jakie są sposoby na czystą armaturę?

Pomocne mogą okazać się środki, które w domu posiada niemal każdy. Soda oczyszczona oraz ocet to świetny – ekologiczny – zestaw, który pozwoli nam na utrzymanie czystości. Środki te są równie skuteczne w duecie, jak i osobno. Są łatwo dostępne, tanie oraz niezwykle skuteczne. Stosowanie octu pomaga w pozbyciu się resztek kamienia i mydła, nadaniu połysku (np. płytkom) oraz usuwaniu pleśni i tłuszczu. Soda oczyszczona idealnie sprawdza się jako środek myjący. Za pomocą swoich właściwości czyszczących i zmiękczających efektywnie wspomaga walkę z kamieniem i innymi zabrudzeniami. Łącząc sodę z wodą w stosunku 3:1 otrzymamy czyszczącą pastę, którą możemy zarówno szorować powierzchnię jak i pozostawić nałożoną na krótką chwilę, a następnie przetrzeć mokrą, miękką szmatką.Uzupełnieniem i jednocześnie sojusznikiem octu i sody jest kwasek cytrynowy, a także olejki eteryczne, które mają działanie antybakteryjne i odkażające.

W walce z zanieczyszczeniami płytek nie musimy wykorzystywać specjalnych emulsji do tego przeznaczonych. Taki sam efekt otrzymamy wykorzystując wosk używany do karoserii samochodowych. Raz przetarte płytki będą się brudzić w zdecydowanie wolniejszym tempie.

Problematycznym bywa także czyszczenie sedesu. Irytujące zabrudzenia powstające wewnątrz muszli klozetowej usunąć możemy za pomocą wcześniej już wspomnianej pasty z sody oczyszczonej. Wystarczy za pomocą pasty i szczotki solidnie wyszorować powstałe zabrudzenia. Jednak problemem jest również powstający kamień. Do walki z nim przydatna może się okazać… coca cola! Wystarczy wylać równowartość jednej puszki by walka z kamieniem stała się o wiele łatwiejsza. Po wylaniu napoju należy nim dokładnie obmyć wnętrze muszli, a następnie pozostawić na przynajmniej godzinę w celu reakcji płynu z kamieniem. Po upływie wymaganego czasu wystarczy wyczyścić muszlę szczotką i spłukać wodę!

spaceanove

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Krzesła specjalistyczne – czym są i co warto o nich wiedzieć?
Krzesła specjalistyczne – czym są i co warto o nich wiedzieć?
Krzesła specjalistyczne to krzesła, które zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowych potrzebach użytkowników. Mogą one być dostosowane do specyficznych wymagań […]
Jak wybrać idealne łóżko z praktycznymi rozwiązaniami do przechowywania?
Jak wybrać idealne łóżko z praktycznymi rozwiązaniami do przechowywania?
Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się jak wybierać łóżka z praktycznymi rozwiązaniami do przechowywania, które zapewniają komfort i organizację.
Jak wybrać idealne wzory i kolory do pokoju nastolatka?
Jak wybrać idealne wzory i kolory do pokoju nastolatka?
Odkryj jak wybrać doskonałe kolory oraz wzory do pokoju nastolatka. Ekspert porady i praktyczne wskazówki, które pomogą stworzyć inspirującą i funkcjonalną przestrzeń.
Ostatnie wpisy