Sprawdzone sposoby na czystą armaturę
Porady

Sprawdzone sposoby na czystą armaturę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka – prawdopodobnie najczęściej używane pomieszczenie w każdym domu
W każdym domu łazienka jest pomieszczeniem, z którego domownicy korzystają wielokrotnie każdego dnia. Właśnie w łazience z reguły zaczynamy dzień, tam też wykonujemy wiele czynności higienicznych, pielęgnacyjnych, a także załatwiamy swoje potrzeby fizjologiczne. Dodatkowo łazienka jest niejako wizytówką każdego domu, jest to pomieszczenie z którego goście w trakcie wizyty na pewno skorzystają. Niezwykle istotnym jest zatem zadbanie o wygodę, funkcjonalność, ale przede wszystkim czystość w naszych łazienkach. Jednak utrzymanie czystości w łazience wcale nie jest łatwym zadaniem. Jest to prawdopodobnie pomieszczenie w którym o nienaganną czystość jest najciężej w całym mieszkaniu, zwłaszcza przy wieloosobowej rodzinie. Jak zadbać o armaturę w łazience? Jakie są na to sprawdzone i szybkie sposoby?

Sprawdzone sposoby na zachowanie czystej armatury

Kluczem w zachowaniu czystości w łazience jest bez wątpienia systematyczność. Jeśli czynności porządkowe wykonywać będziemy z sumiennością i odpowiednią częstotliwością to nigdy nie doprowadzimy do poważnych zabrudzeń, a co za tym idzie – nie utracimy porządku i czystości. Jakie są sposoby na czystą armaturę?

Pomocne mogą okazać się środki, które w domu posiada niemal każdy. Soda oczyszczona oraz ocet to świetny – ekologiczny – zestaw, który pozwoli nam na utrzymanie czystości. Środki te są równie skuteczne w duecie, jak i osobno. Są łatwo dostępne, tanie oraz niezwykle skuteczne. Stosowanie octu pomaga w pozbyciu się resztek kamienia i mydła, nadaniu połysku (np. płytkom) oraz usuwaniu pleśni i tłuszczu. Soda oczyszczona idealnie sprawdza się jako środek myjący. Za pomocą swoich właściwości czyszczących i zmiękczających efektywnie wspomaga walkę z kamieniem i innymi zabrudzeniami. Łącząc sodę z wodą w stosunku 3:1 otrzymamy czyszczącą pastę, którą możemy zarówno szorować powierzchnię jak i pozostawić nałożoną na krótką chwilę, a następnie przetrzeć mokrą, miękką szmatką.Uzupełnieniem i jednocześnie sojusznikiem octu i sody jest kwasek cytrynowy, a także olejki eteryczne, które mają działanie antybakteryjne i odkażające.

W walce z zanieczyszczeniami płytek nie musimy wykorzystywać specjalnych emulsji do tego przeznaczonych. Taki sam efekt otrzymamy wykorzystując wosk używany do karoserii samochodowych. Raz przetarte płytki będą się brudzić w zdecydowanie wolniejszym tempie.

Problematycznym bywa także czyszczenie sedesu. Irytujące zabrudzenia powstające wewnątrz muszli klozetowej usunąć możemy za pomocą wcześniej już wspomnianej pasty z sody oczyszczonej. Wystarczy za pomocą pasty i szczotki solidnie wyszorować powstałe zabrudzenia. Jednak problemem jest również powstający kamień. Do walki z nim przydatna może się okazać… coca cola! Wystarczy wylać równowartość jednej puszki by walka z kamieniem stała się o wiele łatwiejsza. Po wylaniu napoju należy nim dokładnie obmyć wnętrze muszli, a następnie pozostawić na przynajmniej godzinę w celu reakcji płynu z kamieniem. Po upływie wymaganego czasu wystarczy wyczyścić muszlę szczotką i spłukać wodę!

spaceanove

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną nablatową umywalkę do łazienki?
Jak wybrać idealną nablatową umywalkę do łazienki?
Wybieranie idealnej umywalki nablatowej nie jest łatwe. Nasz poradnik "Jak wybrać idealną nablatową umywalkę do łazienki?" pomoże Ci to zrozumieć, wskazując najważniejsze aspekty do uwzględnienia.
Mata do ćwiczeń – jak wybrać odpowiednią?
Mata do ćwiczeń – jak wybrać odpowiednią?
Mata do ćwiczeń jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej przydomowej siłowni. Amortyzuje plecy podczas rozciągania i sprawia, że znacznie lżej […]
Jak streamować na PlayStation 5?
Jak streamować na PlayStation 5?
PlayStation 5 to szansa dla graczy, którzy pragną podzielić się swoimi zmaganiami ze znajomymi i obserwującymi.  Dzięki konsoli będą mogli […]
Ostatnie wpisy