Jak streamować na PlayStation 5?
Konsole

Jak streamować na PlayStation 5?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

PlayStation 5 to szansa dla graczy, którzy pragną podzielić się swoimi zmaganiami ze znajomymi i obserwującymi. 

Dzięki konsoli będą mogli pozwolić ludziom śledzić rozgrywkę, oglądając i komentując akcję na żywo. Odkryj zalety nowej edycji urządzenia, które pozwolą Ci cieszyć się ze wspólnego grania i przeniosą Twoje możliwości na zupełnie nowy poziom. Jeśli zastanawiasz się, jak transmitować rozgrywkę na konsoli PlayStation 5, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Jak transmitować rozgrywkę na konsoli PlayStation 5?

Chcesz streamować swoją rozgrywkę na żywo i zastanawiasz się, jak połączyć konto transmisji strumieniowej na konsoli PlayStation 5? To bardzo proste. Można to zrobić podczas uruchamiania transmisji po raz pierwszy lub z poziomu ekranu głównego. W tym celu należy wejść w „Ustawienia” i wybrać kolejno Użytkownicy i konta > Połącz z innymi usługami.

Autor: Edgar Almeida/pexels.com

Nadawanie rozgrywki na żywo należy rozpocząć od naciśnięcia przycisku „tworzenia” i wybrania opcji: „Transmituj”. Następnie należy wybrać usługę strumieniową i wprowadzić wszystkie niezbędne informacje. Możliwe jest również skonfigurowanie opcji transmisji, takich jak dołączenie obrazu z kamery czy też dźwięku z czatu głosowego. Jeśli już przejdziesz przez te kroki, wybierz opcję „Transmituj na żywo”. Karta transmisji powinna pojawić się w centrum sterowania.

Ustawienia transmisji – jak je skonfigurować?

W tym celu należy przejść do ekranu głównego i wybrać Ustawienia > Zrzuty i transmisje > Transmisje. Opcje, które można zmienić w tym miejscu, to m.in. jakość wideo, dźwięk, kamera, nakładki, a nawet zamiana czatu na mowę. Należy pamiętać też o tym, że podczas transmisji udostępniony będzie tylko ekran gry i dźwięk. Nie trzeba martwić się o to, że inne widoki z aplikacji niepowiązanych z grą będą widoczne dla widzów. Kolejna ważna informacja to fakt, że wszystkie informacje i ustawienia dotyczące nadawania będą zapisywane od momentu ostatniego użycia.

Karta transmisyjna PS5 – co można na niej znaleźć?

Na karcie transmisyjnej przy nadawaniu rozgrywki z konsoli PlayStation 5 każdy gracz będzie mógł znaleźć takie opcje i informacje, jak:

  • czas trwania transmisji,
  • liczbę oglądających osób,
  • opcje nadawania (np. wyciszanie mikrofonu, opcje kamery i opcje nakładki, wyświetlanie czatu, wyświetlanie aktywności i pozycję),
  • funkcję wstrzymywania transmisji,
  • funkcję zakończenia transmisji.

Czy można obejrzeć zarchiwizowane transmisje innych graczy?

W konsoli PlayStation 5 istnieje również opcja oglądania zarchiwizowanych transmisji innych graczy. Jak to zrobić? Wystarczy, że naciśniesz przycisk PS w celu wyświetlenia centrum sterowania. Następnie należy wybrać Game Base. Po wybraniu opcji Znajomi lub Szukaj, możesz przystąpić do wybrania gracza, którym jesteś zainteresowany. Wyświetli się jego profil. Jeśli chcesz dostać się do zarchiwizowanych transmisji, wybierz opcję: „Udostępnione”, a wyświetlą się wszystkie zapisane materiały.

Streamowanie bezpośrednio na YouTube i Twitcha

PlayStation 5 to prawdziwa perełka dla wszystkich miłośników multimediów. Choć to gry liczą się najbardziej, nowa edycja japońskiej konsoli oferuje użytkownikom ogrom dodatkowych funkcjonalności. Najważniejszą z nich jest możliwość streamowania bezpośrednio na YouTube i Twitcha. Ponadto właściciele konsoli mogą korzystać z takich aplikacji jak m.in. Netflix, Disney+, Spotify czy Apple TV. Na tym lista oczywiście się nie kończy. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi możliwościami konsoli PlayStation 5, których w tej edycji jest znacznie więcej niż dotychczas

Zdjęcie główne: Caspar Camille Rubin/unsplash.com

spaceanove

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne oświetlenie do niskich pomieszczeń – praktyczne porady
Jak wybrać idealne oświetlenie do niskich pomieszczeń – praktyczne porady
Poznaj praktyczne metody na udane doboru oświetlenia do niskich pomieszczeń. Dowiedz się, jakie światło sprawdzi się najlepiej i jak uniknąć typowych błędów przy aranżacji.
Jak prawidłowo pielęgnować i konserwować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą?
Jak prawidłowo pielęgnować i konserwować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą?
Odnowa i konserwacja drzwi wewnętrznych z ościeżnicą – jak to zrobić? Praktyczne porady, które pomogą Ci utrzymać drzwi w doskonałym stanie przez długie lata.
Ogrodzenie – które bedzie najlepsze dla Twojego domu?
Ogrodzenie – które bedzie najlepsze dla Twojego domu?
Poradnik dla domowników chcących dokonać najlepszego wyboru ogrodzenia. Dowiedz się jakie materiały, wzory i ceny są najkorzystniejsze.
Ostatnie wpisy