Czy nauka angielskiego online może być skuteczna?
Nauka

Czy nauka angielskiego online może być skuteczna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twoim postanowieniem noworocznym jest płynne mówienie po angielsku do końca roku, ale w dobie pandemii lekcje wciąż są przekładane? A może do tej pory nauka angielskiego nie była efektywna? Mamy na to sposób!

W czasach pandemii trudno o zajęcia stacjonarne. Te najczęściej są odwoływane lub przekładane, co zaburza sprawne przechodzenie przez poszczególne rozdziały. Budzi to także frustrację, bo jesteś częściej skazany na samodzielną naukę lub płacisz za zajęcia, które są mało efektywne. Wiedz jednak, że skuteczna nauka angielskiego jest możliwa, i to w zaciszu twojego domu. Internet oferuje nie tylko różnorodne sposoby na naukę słówek, czasów czy ćwiczenia na rozumienie ze słuchu, ale przede wszystkim styczność z różnymi native speakerami. Dzięki nim możesz poznać akcenty i w znacznym stopniu ożywić i urozmaicić swoją naukę.

Znasz to uczucie, kiedy jedni nauczyciele coś ci tłumaczą, a ty zupełnie nie wiesz o czym mówią, podczas  gdy z innymi wszystko jest łatwe i klarowne? Czasem tak się zdarza, że nauczyciel nam nie podpasuje. Jednak dzięki stronom takim, jak Tutlo czy Italki nie musisz spędzać z nimi całego semestru na nieefektywnej nauce – w razie potrzeby możesz zmienić swojego nauczyciela. Co więcej, z nauczycielami online umawiasz się w dogodnym dla siebie momencie i nie musisz tracić czasu na dojazdy.

W internecie znajdziesz także szereg platform do nauki języka obcego: Duolingo, Fiszkoteka czy choćby Tutor, które umożliwią ci efektywną naukę słówek, zwrotów czy czasów. Dzięki nim możesz w prosty sposób wykonać ćwiczenia z gramatyki, czasów czy osłuchać się z językiem, a to wszystko w zaciszu własnego domu, podczas przejazdu autobusem lub stojąc w kolejce do kasy.

spaceanove

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać okna tarasowe?
Jak wybrać okna tarasowe?
Odkryj, jak dobrze wybrane okna tarasowe mogą zmienić wygląd twojego domu, podkreślić jego styl oraz zapewnić energooszczędność i komfort termiczny.
Java dla początkujących – co zrobić, żeby się nauczyć?
Java dla początkujących – co zrobić, żeby się nauczyć?
Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i marzysz o pracy przy poważnych projektach dla wielkich korporacji, to nauka Javy […]
6 powodów, dla których warto się rolować
6 powodów, dla których warto się rolować

Szukasz sposobu na lepsze zadbanie o swoje ciało? Słyszałeś o rolowaniu mięśni, ale nie wiesz, czy warto postawić na taki automasaż? Sprawdź, dlaczego warto się rolować!

Ostatnie wpisy