Czy nauka angielskiego online może być skuteczna?
Nauka

Czy nauka angielskiego online może być skuteczna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twoim postanowieniem noworocznym jest płynne mówienie po angielsku do końca roku, ale w dobie pandemii lekcje wciąż są przekładane? A może do tej pory nauka angielskiego nie była efektywna? Mamy na to sposób!

W czasach pandemii trudno o zajęcia stacjonarne. Te najczęściej są odwoływane lub przekładane, co zaburza sprawne przechodzenie przez poszczególne rozdziały. Budzi to także frustrację, bo jesteś częściej skazany na samodzielną naukę lub płacisz za zajęcia, które są mało efektywne. Wiedz jednak, że skuteczna nauka angielskiego jest możliwa, i to w zaciszu twojego domu. Internet oferuje nie tylko różnorodne sposoby na naukę słówek, czasów czy ćwiczenia na rozumienie ze słuchu, ale przede wszystkim styczność z różnymi native speakerami. Dzięki nim możesz poznać akcenty i w znacznym stopniu ożywić i urozmaicić swoją naukę.

Znasz to uczucie, kiedy jedni nauczyciele coś ci tłumaczą, a ty zupełnie nie wiesz o czym mówią, podczas  gdy z innymi wszystko jest łatwe i klarowne? Czasem tak się zdarza, że nauczyciel nam nie podpasuje. Jednak dzięki stronom takim, jak Tutlo czy Italki nie musisz spędzać z nimi całego semestru na nieefektywnej nauce – w razie potrzeby możesz zmienić swojego nauczyciela. Co więcej, z nauczycielami online umawiasz się w dogodnym dla siebie momencie i nie musisz tracić czasu na dojazdy.

W internecie znajdziesz także szereg platform do nauki języka obcego: Duolingo, Fiszkoteka czy choćby Tutor, które umożliwią ci efektywną naukę słówek, zwrotów czy czasów. Dzięki nim możesz w prosty sposób wykonać ćwiczenia z gramatyki, czasów czy osłuchać się z językiem, a to wszystko w zaciszu własnego domu, podczas przejazdu autobusem lub stojąc w kolejce do kasy.

spaceanove

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo pielęgnować i konserwować przestrzeń w naszym ogrodzie?
Jak prawidłowo pielęgnować i konserwować przestrzeń w naszym ogrodzie?
Dowiedz się, jak utrzymać swój ogród i taras w doskonałej kondycji przez cały rok. Przeczytaj nasze sprawdzone porady na temat pielęgnacji i konserwacji przestrzeni zewnętrznej.
Jak zmotywować się do ćwiczeń w domu?
Jak zmotywować się do ćwiczeń w domu?

Marzą Ci się aktywności fizyczne w zaciszu domu? Oto jak się do nich zmotywować!

Jak wybrać idealną kozę do ogrzewania domu?
Jak wybrać idealną kozę do ogrzewania domu?
Dowiedz się jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze idealnej kozy do ogrzewania domu. Przydatne wskazówki, porady i rekomendacje, które pomogą na ograniczyć koszty ogrzewania.
Ostatnie wpisy