Jak wzmocnić mięśnie?
Budowanie mięśni

Jak wzmocnić mięśnie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Silne mięśnie gwarantują nam dobrą sprawność i łatwość wykonywania codziennych czynności. Warto więc zadbać, aby zawsze były mocne i zdrowe. 

Aktywność fizyczna — podstawa silnych mięśni 

Codzienna, regularna aktywność fizyczna pozwoli, aby nasze mięśnie były zdrowe i silne. Jednak do ćwiczeń siłowych powinieneś podchodzić ostrożnie, ponieważ nie możesz dopuścić do przeciążenia. Jeśli chcesz poprawić ogólną kondycję organizmu, do swojego codziennego, kompleksowego treningu wprowadź na przykład bieganie, ponieważ ćwiczenie to wspomoże twój układ sercowo-naczyniowy. Nie zapomnij również o różnych ćwiczeniach siłowych. Mięśnie szybko się przyzwyczajają, dlatego nie wykonuj ciągle tych samych ruchów. Ważnym aspektem jest, aby ćwiczyć całe ciało, a nie tylko jedną jego część. Jeśli chcesz zachować jak najlepszą formę, wykonuj różne ćwiczenia przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, przypisując danym dniom konkretne partie mięśniowe. 

Ciekawymi ćwiczeniami do wzmocnienia mięśni są: 

  • wykroki do przodu;
  • pompki;
  • ćwiczenia z użyciem ciężarków;
  • podnoszenie ciężarów;
  • martwy ciąg; 
  • przysiady, aby pobudzić dolne partie mięśni.

Nie zapomnij jednak, że same ćwiczenia to nie wszystko. Mięśnie potrzebują paliwa do działania, dlatego musisz zadbać również o odpowiednią i zbilansowaną dietę. 

Trening fizyczny i EMS

Elektrostymulacja EMS i aktywność fizyczna to dobre połączenie, aby wzmocnić swoje mięśnie. Czym w ogóle jest EMS? Jest to metoda, która polega na dostarczeniu do mięśni odpowiednio dostosowanych impulsów elektrycznych. Sprawia to, że mięśnie dodatkowo się kurczą, co razem z wykonywaniem ćwiczeń zwiększa efektywność całego treningu. Spalasz wówczas większą liczbą kalorii, ukrwienie tkanek oraz metabolizm ulegają poprawie. Metoda ta jest wykorzystywana również w rehabilitacji. Jest to sposób na zapobieganie atrofii mięśni oraz leczenie przewlekłego bólu. Można wykorzystywać ją również jako element profilaktyki przeciwzakrzepowej, w redukcji napięć mięśniowych czy leczeniem niektórych schodzeń układu krwionośnego. 

Czy elektrostymulacja mięśni w ogóle działa? Działanie EMS jako wsparcie treningu oraz jako metoda leczenia są udowodnione naukowo. Musisz jednak pamiętać, że bez zmiany nawyków żywieniowych czy aktywności fizycznej nic nie zdziałasz. Dla odpowiedniej diety i dobrze ułożonego planu treningowego metoda EMS będzie nieocenionym sprzymierzeńcem. Pomoże z bólem kręgosłupa, w walce z nadwagą oraz podczas treningów wytrzymałościowych i siłowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie, odwiedź stronę https://meonems.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-ems/. 

Jeśli chcesz, aby twoje mięśnie zawsze był zdrowe i mocne, zadbaj o odpowiednią ilość ruchu oraz zbilansowaną dietę. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, udaj się po poradę do specjalisty.

Zdjęcie główne: pexels.com/Fot.: materiał prasowy Klienta

spaceanove

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego lepiej palić w kominku pelletem drzewnym zamiast węglem? Garść argumentów
Dlaczego lepiej palić w kominku pelletem drzewnym zamiast węglem? Garść argumentów
Palenie drewnem w kominku jest jednym z najstarszych sposobów ogrzewania domów i mieszkań. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zwraca uwagę na ekologię oraz na swoje portfele. Dlatego też coraz popularniejsze stają się piece oraz kominki opalane pelletem drzewnym zamiast węglem. Poniżej przedstawiam kilka powodów, dlaczego lepiej palić w kominku pelletem drzewnym.
Porady na temat montażu i renowacji tarasów drewnianych
Porady na temat montażu i renowacji tarasów drewnianych
Odkryj sekrety montażu i renowacji tarasów drewnianych. Dowiedz się praktycznych wskazówek fachowców, które pomogą Ci przetrwać ten proces bez stresu i z optymalnymi rezultatami.
Jak wybrać idealną kozę do ogrzewania domu?
Jak wybrać idealną kozę do ogrzewania domu?
Dowiedz się jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze idealnej kozy do ogrzewania domu. Przydatne wskazówki, porady i rekomendacje, które pomogą na ograniczyć koszty ogrzewania.
Ostatnie wpisy